دوستی

زندگی

درآخرین روز ترم پایانی دانشگاه استادبه زحمت جعبه سنگینی راداخل کلاس درس آورده بود .وقتی که کلاس رسمیت پیداکرد استادیک لیوان بزرگ شیشه ای ازجعبه بیرون آورد وروی میزگذاشت .سپس چندقلوه سنگ ازدرون جعبه برداشت وآنهاراداخل لیوان انداخت .آنگاه ازدانشجویان پرسید : آیالیوان پرشده است ؟ همه گفتند بلی پرشده است . استادمقداری سنگ ریزه راازجعبه برداشت وآنهاراروی قلوه سنگهای داخل لیوان ریخت . بعدلیوان راکمی تکان داد تاریگها به درون فضاهای خالی بین قلوه سنگها بلغزند .سپس از دانشجویان پرسید :آیالیوان پرشده ؟همگی پاسخ دادند :بلی پرشده .استاددوباره دست به جعبه برد ومشتی شن برداشت وداخل لیوان ریخت .ذرات شن به راحتی فضاهای کوچک بین قلوه سنگها وریگهاراپرکردند .استادیکباردیگرازدانشجویان پرسید آیالیلوان پرشده ؟ دانشجویان همصداجواب دادند : بلی پرشده .استادازداخل جعبه یک بطری آب برداشت وآنرادرون لیوان خالی کرد آب تمام فضاهای کوچک بین ذرات شن را هم پرکرد .این بارقبل از اینکه استاد سوالی بکند دانشجویان باخنده فریادزدند بله پرشده وبعدازآنکه خنده ها تمام شد استادگفت : این لیوان مانند شیشه عمرشماست وآن قلوه سنگها هم چیزهای مهم زندگی شما مثل سلامتی – خانواده- فرزندان ودوستانتان هستند .چیزهایی که اگرهرچیزدیگری راازدست دادید وفقط اینهابرایتان باقی ماندند هنوزهم زندگی شماپراست .استاد نگاهی به دانشجویان انداخت وادامه داد :ریگها هم چیزهای دیگری هستند که درزندگی مهمند مثل شغل-ثروت وخانه .ذرات شن هم چیزهای کوچک و بی اهمیت زندگی هستند اگر شما ابتدا ذرات شن را داخل لیوان بریزید دیگر جایی برای قلوه سنگها و ریگها باقی نمیماند . این وضعیت در مورد زندگی شما هم صدق میکند در زندگی حواستان را به چیزهایی معطوف کنید که واقعاً اهمیت دارند . همسرتان را برای شام به رستوران ببرید با فرزندانتان بازی کنید و به دوستان خود سر بزنید برای نظافت خانه یا تعمیر خرابی های کوچک همیشه وقت است ابتدا به قلوه سنگهای زندگیتان برسید بقیه چیزها حکم ذرات شن را دارند .

| ۱۳۸٧/۱/۳٠ | ٥:٤۸ ‎ب.ظ | کتایون نظرات () |

حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... ستار گلمکانی صاحب بزرگترین بنگاه ملک و ماشین شهر ۱ماه تکیه راه می اندازد و خودش در روز تاسوعا سر مردم گل می مالد و ۱۱ ماه هم سرشان شیره! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... قدرت سامورایی! شب ها در تکیه لخت می شود و میانداری می کند و روزها مردم را لخت می کند و زورگیری ...! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... فرشید پوسترهای گلزار و مهناز افشار را از بساطش جمع می کند وآخرین ورژن! پوسترهای علی اکبر (ع) و حضرت عباس (ع) را در بساطش پهن ...! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... آقای صولتی تا پایان اربعین تمام پاساژش را سیاه می کند و تا آخر سال هم مشتری هایش را! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... قادر روزهای تاسوعا و عاشورا قمه می زند و علم می کشد ولی در ماه رمضان سیگار ازلبش نمی افتد! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... سیامک چشم چران! که پاتوقش همیشه خدا نزدیک مدارس دخترانه است در دسته جات عزاداری اسفند دود می کند! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... نیما پشت ماکسیمایش می نویسد "من سگ کوی حسینم" ولی هیچ وقت از چارلی! سگ ۱۱ماهه اش دور نمی شود! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... حاج مجید مداح معروف شهر بابت ۷ ساعت مداحی حقوق ۵۰ روز یک کارگر را می گیرد! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... جباری رییس شرکت لبنیات شیر تو شیر! ۳۰شب شیر صلواتی به خلق خدا می دهد و ۳۳۵ روزهم با اضافه کردن آب شیرشان را می دوشد! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... به جای آنکه ما بر مصیبت مولا بگرییم مولا بر مصیبت ما می گرید! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... حاج آقا کلامی ۹شب مردم را به تقوی دعوت می کند ولی در شب دهم سر زود پایین آمدن از منبر با هیت امنا دعوی می کند! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... هیت امنای مسجد ...علیه السلام! درست وقت اذان ظهر عاشورا اطعام عزاداران را شروع می کنند و بعد از آن با انرژی و فلوت! سینه می زنند و گریه می کنند ! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی محرم می آید... کل یوم عاشورا یعنی...۱۰ روز و شب ...غم گریه کل ارض کربلا یعنی...چند مسجد و چند تکیه ! حسین (ع) هنوز مظلوم است چون وقتی خورشید عصر عاشورا غروب کرد او هم می رود تا سال بعد ! تا یاد بعد! ________________________________________.
| ۱۳۸٧/۱/٢٢ | ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ | کتایون نظرات () |

سلام دوستان فکرنکنید به وبلاگتون نمیام منتهی همانطورکه گفتم نمیتونم براتون کامنت بذارم ظاهرا بعضی ازدوستان من هم به این مشکل برخوردند و رفتن یک وبلاگ جدیدبازکردند ولی آخه اینطورکه نمی شه. آزاده جان من همه چیزوچک کردم و کل ویندوزم رو از نو نصب کردم ولیدرست نشد نمی دونم دیگه چکارکنم ؟؟؟؟
| ۱۳۸٧/۱/٢۱ | ۱:٤٦ ‎ب.ظ | کتایون نظرات () |

سلام دوستان بازم این پرشین بلاگ به مشکل برخورده اینه که نمی تونم براتون کامنت بگذارم خلاصه یه جایی باید ایرانی بودنمون مشخص بشه
| ۱۳۸٧/۱/۱۱ | ٢:٠٤ ‎ب.ظ | کتایون نظرات () |

Design By : shotSkin.com