دوستی

شاید ازاین موضوعی که مینویسم افرادی بدبرداشت کنند یااینکه فکرکنندقصدمسخره کردن افرادی رو دارم ولی خواهش میکنم تا آخرش بخونید و بعد قضاوت کنید اکثردوستان که به وبلاگ من می آیند میدونندمن دبیر شیمی هستم و ١١ سال سابقه تدریس در مدارس گوناگون رو دارم ولی اکثرکارم در مناطق محروم است البته نه به این معنی که کل دانش آموزان این مناطق بی بضاعتند ولی عمدتا از وضعیت مالی و خانوادگی درستی برخوردار نیستند شنبه ٢۵ خردادامتحان شیمی سال اول بود دراینجادوسوالی که توامتحان طرح کرده بودم راباپاسخ صحیح می نویسم ودرزیرش پاسخ  تعدادی ازدانش آموزانم را وبعدنتیجه ای که ازاین موضوع میگیرم .

1-مولکول قطبی چیست ؟

پاسخ صحیح : مولکولی که دارای یک سر مثبت و یک سر منفی باشد

دانش آموز 1: مولکولی که در قطب زندگی می کند

دانش آموز 2 : مولکولی که در قطب می روید

دانش آموز 3 : مولکولی که توان سرما را دارد

دانش آموز 4 : مولکولی که از قطب به اینجا می آید

اوزون مولکولی است با دو چهره . این عبارت را چگونه توجیه می کنید ؟

پاسخ صحیح : اوزون در لایه استراتوسفرهواکره مفیداست زیرا جلوی تابشهای زیان آور خورشید را می گیرد ولی در لایه تروپوسفر یعنی جایی که ما در آن زندگی می کنیم مضراست زیراگازی سمی می باشد

دانش آموز 1: یعنی 2 شخصیت دارد یکی مثبت و دیگری منفی

دانش آموز 2 : یعنی چهره 1 و 2 دارد البته 3و4 هم دارد

پاسخهای مشابه هم زیاد داشتم که از تکرارشون خودداری می کنم . میدونید واسه چی این ها رو نوشتم ؟خداشاهده قصد تمسخرروندارم یا به خاطرخنده ننوشتم چون بیشتر گریه آوره . میدونید این دانش آموزانی که پاسخ هاشون رو نوشتم از وضعیت ایده آلی برخوردارند و می دونم تاچندسال دیگه وارد یکی از دانشگاههای معتبر کشور میشن تادلتون بخواد سهمیه دارن کشور ما هم که سوادبراش مطرح نیست آنوقت می دونید چی میشه ؟یکی میشه خانم دکتری فوق تخصصی که با یک اشتباه کودکانه تنها فرزند منو کشت ویکی دیگه فلان مهندس که آپارتمان نوسازش باکوچکترین تکان زمین میریزه و چندین نفررو به کام مرگ میفرسته ویکی فلان وکیل که قضاوتش به درد عمه اش می خوره . بد می گم ؟ به نظر شما این درد آور نیست ؟

 

| ۱۳۸٧/۳/۳٠ | ۱:۳٩ ‎ب.ظ | کتایون نظرات () |

Design By : shotSkin.com