یک سوال

کسی جواب این سوال را می داند؟
امروز داستانی رو شنیدم که خیلی برایم عجیب بود.در یکی از مدارس مذهبی تهران معلم داشته در نمازخانه صحبت میکرده و یکی از بچه های کلاس اول دبستان از معلمش پرسیده مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ معلم گفته بله همینطوره. شاگرد گفته پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را گول بزند تا سیب را بخورند؟ معلم فقط سکوت کرده و هیچ چیزی برای گفتن نداشته. راستش را بخواهید تا حالا این سوال برای من هم پیش نیامده بود. خیلی سوال اساسی ومهمی هست. عجب بچه هایی در این دوره داریم. چه سوال جالبی؟ کسی جوابی دارد؟

بر همه ی موحدان مبرهن است که شیطان رجیم است و رانده شده از بهشت.پس هنگام گول زدن در بهشت چه  میکرده؟
منبع :یک ایمیل ارسال شده

/ 8 نظر / 11 بازدید
آرمین صافدل

سلام کتایون جان من از این قالبت بیشتر خوشم میاد [لبخند]

وارث ژن های اجدادم

سلام کتایون شاید یواشکی اومده[متفکر]

a_great_mistake

این سوال از اون سوالایی هست که این اواخر مد شده و قبل از نت , توی دنیای واقعی هم به گوشم رسیده ولی منظور از حضور شیطان در بهشت حضور فیزیکی اش نیست این قدرت نفوذ فکر اونه که توی بهشت هم میتونسته که روی ذهن آدم و حوا نفوذ کنه و تاثیر بزاره شیطون وقتی از بهشت رانده شد یه جورایی از خدا قول گرفت که راه نفوذش رو به فکر انسانها نبنده

عاطی

اول از همه باید بهتون تبریک بگم به خاطره این مطالبه زیبا و واقعا" آموزنده.به نظره من از بس که این علمای ما به نفع خود وکاراشون دینو جزییاتشو پیچوندن هواسشون نبوده در این مورد صوتی دادن.چون به کاره خدا که نمیشه شک کردوشیطان هم که رانده شده ما میمونیمو چیزایی که به زور کردن تو مغزمون!اگه این بروبچ تونستن سره بچه های قدیم رو شیره بمالن باید بدونن که سره بچه های امروزی جایی واسه شیره مالیدن نداره.راستشو بخواین من کلا مخالفه رژیم و عواملشم.امیدوارم براتون دردسر نشده باشم.دوستتون دارم.

کیارستمی

با سلام در چند جاي قرآن كريم داستان خلقت انسان و رفتار شيطان آمده است، اما در هيچ كجا صحبتي از رانده شدن از بهشت به ميان نيامده است با كمي دقت و تحقيق در قرآن مجيد دوستان به نتايج دقيقي خواهند رسيد. اما در اينجا براي نمونه به آيات 29 الي 38 سوره الحجر اشاره مي كنم كه در آن به صراحت ابليس پس از آنكه از رأي خداوند سرباز زد، از صف ساجدين يعني اطاعت كنندگان رأي خداوند خارج گرديد و نه بهشت، و همانجا در ادامه مي خوانيم كه او از خداوند مي خواهد كه نظر از او تا روز قيامت برنگيرد و خداوند تا روز جزا به او مهلت ميدهد و مي فرمايد تو از منظرين هستي، يعني كساني كه به آنان نظر كرده ام اميد است همانطور كه گذشتگان مي گفتند خداوند نظر خود را از ما بر نگيرد، هم تا روز قيامت و هم پس از آن در آخر اينكه فقط بايد تأسف خورد كه تعليم و تربيت كودكان اين مرز و بوم در دست بعضي از معلمين اينچنين كم اطلاع افتاده است با تشكر از توجه شما - كيارستمي اسفند 89

مهسا امین رنجبر

با عرض سلام وتشکر از وبلاگ خیلی خوب و پر محتواتون

parvaz

خانم مستجیری من واقعا بع شما افتخار می کنم.این مطلب هایی که گذاشتین تو وبتون محشره. این یکی واقعا منو متحیر کرد.هیچ جوابی هم ندارم.